DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro

+ Pierwszy medal olsztyńskich zapasów od 32 lat!

Brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów dla Budowlanych Olsztyn! Zdobył do Michał Suchorowiec, który w Solcu Kujawskim walczył w stylu wolnym, w kategorii do 74 kilogramów.

Ostatni raz w barwach Budowlanych Olsztyn krążek seniorskich zawodów tej rangi zdobył w 1982 roku obecny szkoleniowiec Justyn Rydziński. To ogromny sukces klubu, ale także mój – osobisty – jako trenera – przyznał Michał Staszewski.

00:00 / 00:00

W zawodach wystartowało także dwoje innych zawodników. Aleksander Kroczak był siódmy w kategorii 98 kilogramów w stylu klasycznym, a Emila Sobolewska zajęła 5 miejsce w wadze 60 kilogramów w zapasach kobiet.

Sukcesy osiągnęły również cztery wychowanki klubów z Wamii i Mazur, walczące już w innych barwach. Srebrne medale zdobyły Karolina Krawczyk (Ołów Ryn) i Beata Federowicz (Orlik Nawiady), złoto – Katarzyna Krawczyk (Ołów Ryn) i Weronika Maleszka, która karierę zaczynała w Budowlanych Olsztyn. Zawodniczka nie wyklucza powrotu do rodzinnego miasta.

Weronika Maleszka

(rozmawiała Karina Ośko)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Damian Lange w audycji To Mi Gra – po godz. 22.00 zaprasza Piotr Szauer

Gościem kolejnego spotkania w audycji To Mi Gra będzie Damian Lange - autor piosenek, wokalista oraz gitarzysta olsztyńskich zespołów: Transsexdisco i Romantycy Lekkich Obyczajów. Po godz....