Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy przypadek odry wśród Polaków. Na Warmii i Mazurach chorowali dotychczas pracownicy z Ukrainy

Fot. Archiwum RO

Badania potwierdziły dwa kolejne przypadki odry na Warmii i Mazurach i nowe ognisko choroby – tym razem w kolejnym, dużym przedsiębiorstwie w Ostródzie.

– Po raz pierwszy zaraził się Polak. Trochę nas niepokoi ta sytuacja – przyznaje Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.

To jest mężczyzna w wieku 47 lat, który również ma dodatni wynik laboratoryjny. A więc zachorowania nie dotyczą tylko zachorowań ludności ukraińskiej.  Niestety, jest pierwszy sygnał mówiący o tym, że mieszkańcy również zaczynają chorować.

– Na Warmii i Mazurach są w tej chwili trzy ogniska tej zakaźnej choroby – dodaje Janusz Dzisko.

Jedno ognisko dotyczy pracowników zatrudnionych w zakładzie mięsnym w Morlinach. Drugie dotyczy osób pracujących w przedsiębiorstwie Tymbark w Olsztynku. Kolejne zachorowanie dotyczy również jednego z przedsiębiorstw na terenie Ostródy,ale niepowiązanego z zakładem w Morlinach.

Tam szczepieniom ochronnym zostało poddanych około stu osób. Łącznie z nimi do tej pory na Warmii i Mazurach  zaszczepiono prawie 900 pracowników zakładów, u których pojawiła się odra.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w laboratorium, choroba, wyniki, odra, zakażenie
Badania potwierdziły jedenasty przypadek odry. Zachorował pracownik zakładu w Olsztynku

Wyniki badań potwierdziły, że na Warmii i Mazurach wystąpił 11 przypadek odry. Chory jest obywatel Ukrainy, który pracuje w dużym przedsiębiorstwie w Olsztynku. W związku z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV