Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy w historii – Słownik mowy mazurskiej

Robert Arbatowski, Rafał Wilczek i Paweł Szutow

W audycji Okno Na kulturę o „Słowniku mowy mazurskiej” pierwszej tego typu publikacji w naszym regionie.

Robert Arbatowski (pasjonat historii Mazur i prezes Stowarzyszenia Związek Mazurski ) , Rafał Wilczek ( prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Szczycieńskiego ) i Paweł Szutow (urodzony w Sankt Petersburgu, student filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim ) opowiadają o swojej przygodzie z językiem mazurskim, motywach napisania Słownika i o syberyjskich Mazurach.

W październiku 2019 r. wydany został pierwszy w historii „Słownik mowy mazurskiej”. Pomysł autorstwa Roberta Arbatowskiego zrealizowany został przez Stowarzyszenie „Wszystko dla Szczytna” . Lokalna Organizacja Turystyczna jest wydawcą „Słownika mowy mazurskiej”, a dofinansowanie przedsięwzięcia zapewniło starostwo. Na razie ukazał się on w nakładzie 1500 egzemplarzy, ale zainteresowanie nim przerosło oczekiwania twórców.

Współautorzy/redaktorzy: Robert Arbatowski, Dariusz Elwert, Pamela Jaworska, Piotr Lazarewicz, Andrzej Mrozicki, Piotr Szatkowski, dr Monicka, Welenc – Łojewska, Paweł Szutow i Rafał Wilczek.

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę:

W  programie Okno na kulturę Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się goście ze świata kultury i mediów.

red: gk

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV