Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piesi coraz częściej korzystają z telefonów, przechodząc przez jezdnię. „Nie rozglądają się i wchodzą wprost pod nadjeżdżające pojazdy”

Fot. fotolia.pl

Odłóż telefon i żyj – do tego zachęcają spoty zwracające uwagę na ryzyko korzystania z telefonów podczas przechodzenia przez jezdnię. W tym roku na Warmii i Mazurach już 23 osoby straciły życie przechodząc przez ulicę. Część z nich była zapatrzona w swój telefon.

W Olsztynie motorniczy tramwajów także alarmują – codziennie piesi nie rozglądając się wchodzą prosto pod nadjeżdżające pojazdy. Tramwaj nie ma szansy wyhamować, gdy na jezdnię wtargnie pieszy. To 50 ton, które nagle się nie zatrzyma – ostrzegają motorniczy. Wskazują, że najgorzej jest z osobami, które mają słuchawki i nie zdają sobie sprawy, że tuż obok nich przejeżdża tramwaj.

W tym roku na Warmii i Mazurach w 203 wypadkach z udziałem pieszych zginęły 23 osoby, a 180 zostało rannych. Połowa z nich przechodziła wtedy przez przejścia dla pieszych.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, tramwaj, niebezpieczeństwo, przejście dla pieszych, motorniczy, smartfon
Sprawdź, co się dzieje wokół największych nekropolii. Co godzinę aktualna sytuacja na drogach regionu

Korki, sytuacja na parkingach w pobliżu cmentarzy, wypadki i inne utrudnienia – Radio Olsztyn zbiera dla Was informacje z dróg Warmii i Mazur. W czwartek i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV