Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijana matka zostawiła dziecko w domu. 10-latka zadzwoniła na policję

Fot. Fotolia.com

Dziesięciolatka wykazała się wyjątkowym rozsądkiem i troską. Poprosiła o interwencję policjantów, w sprawie pijącej od kilku dni matki, która wyszła z domu i zostawiła ją samą w domu.

Wczoraj przed godziną 16.00 policjanci zostali wezwani do jednego z domów na olsztyńskich Dajtkach. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwa matka wyszła z domu i zostawiła córkę bez opieki. 10-latka wykazała się odpowiedzialnością i poprosiła o pomoc funkcjonariuszy. W domu policjanci zastali samą dziewczynkę, jej zdrowiu i życiu nic nie zagrażało. Skontaktowali się telefonicznie z 45-letnią matką i skłonili ją do powrotu do domu.

Od kobiety był wyczuwalny silny zapach alkoholu, mówiła bełkotliwie i poruszała się po mieszkaniu chwiejnym krokiem. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na prośbę funkcjonariuszy, ojciec dziecka wrócił wcześniej do domu i to on zaopiekował się córką. Zgodnie z art. 106 Kodeksu Wykroczeń, sąd może wymierzyć nietrzeźwej matce karę grzywny. O sytuacji w rodzinie zostanie powiadomiony również sąd rodzinny i nieletnich.

Przypominamy, że w przypadkach skrajnej nieodpowiedzialności rodziców, gdy zdrowie lub życie dziecka jest zagrożone, to mogą grozić im kary nawet do 5 lat więzienia.

Autor: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, córka, pijana, matka
Więcej policyjnych patroli podczas długiego weekendu. „Spodziewamy się od czterech do pięciu tysięcy funkcjonariuszy na drogach”

Święto Bożego Ciała wielu Polaków wykorzystuje na wyjazdy rodzinne. Robert Opas z Komendy Głównej Policji przypomina, że już dziś wieczorem należy się spodziewać zwiększonej liczby samochodów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV