Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijane matki zatrzymane na kradzieży

Pijana matka. Fot. policja

W Olsztynie dwie pijane kobiety, opiekujące się dwójką małych dzieci, próbowały ukraść kilka drobnych przedmiotów ze sklepu.

22. i 26-latka zabrały zegarek i artykuły biurowe, za które nie zapłaciły. Czujni pracownicy sklepu nie pozwolili złodziejkom wyjść i wezwali policjantów. Ci sprawdzili trzeźwość obu mam. Okazało się, że jedna miała półtora, a druga 2 promile alkoholu.

Dzieci – roczne i 3-letnie – zostały przekazane trzeźwym ojcom. Przy okazji wyszło na jaw, że jeden z nich jest poszukiwany w związku z nieopłaconą karą grzywny. Po opłaceniu zaległości 24-latek wrócił z dzieckiem do domu. Z uwagi na niewielką wartość towaru – 35 złotych, obie kobiety, za kradzież, zostały ukarane mandatami. W związku z nieodpowiedzialną opieką nad dziećmi, sprawa trafi również do sądu rodzinnego i nieletnich.

 

 

(Karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rosjanie z Kaliningradu przemycają do Polski… złom!

Jeszcze niedawno charakterystycznym towarem przemycanym przez Rosjan z Obwodu Kaliningradzkiego do Polski był bursztyn, teraz jest to... złom. Przez ostatnie dni zanotowano kilka takich przypadków. Szczególnym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV