Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijani kierowcy, nadmierna prędkość i pościg rodem z filmów akcji. Trwa policyjna akcja „Sierpniowy Weekend”

Fot. fotolia

Podczas policyjnej akcji „Sierpniowy Weekend”, która rozpoczęła się w środę, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli ponad tysiąc samochodów. Prawie pół tysiąca kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz grupy „SPEED” sprawdzają, czy na warmińsko-mazurskich drogach kierowcy przestrzegają przepisów i surowo karzą tych, którzy ich nie przestrzegają.

Statystyki nie napawają optymizmem – mówi komisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Natomiast w pościg rodem z filmów akcji ruszyli mrągowscy policjanci za motocyklistą w Bagienicach.

Jak dodała komisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela, zdarzają się również skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają „za kółko” na podwójnym gazie.

Policjanci apelują, aby nie przekraczać dozwolonej prędkości, a za kierownice wsiadać wypoczętym. Jednocześnie zapewniają, że przy złamaniu przepisów nie będzie taryfy ulgowej. W akcję „Sierpniowy Weekend” zaangażowani są nie tylko funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, ale również z policyjnej grupy „SPEED”.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, pościg, kontrole, prędkość, Izabela Niedźwiedzka - Pardela, Speed
Dbają o bezpieczeństwo nad wodą, jednak nie mogą niczego nakazać ani zabronić. Jakie uprawnienia ma ratownik wodny?

Ratownicy wodni przyznają – w ich służbie nie brakuje sytuacji, gdy muszą negocjować z osobami, które np. pod wpływem alkoholu chcą wejść do wody. Ratownicy wodni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV