Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijany cudzoziemiec znieważył flagę Polski. Akta sprawy trafiły do sądu

Fot. fotolia.pl

Do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił akt oskarżenia w sprawie usunięcia, zniszczenia i znieważenia flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Do zdarzenia doszło w styczniu na rondzie Obrońców Birczy w Elblągu. Sprawcą jest obcokrajowiec, który przyznał się do winy.

Postępowanie w tej sprawie prowadziła przez kilka miesięcy Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Akt oskarżenia skierowany jest przeciwko obywatelowi Ukrainy. Jest on podejrzany o publiczne znieważenie, zniszczenie i uszkodzenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyzna będący pod wpływem alkoholu wyrwał flagę umieszczoną na rondzie przy głazie upamiętniającym Obrońców Birczy. Po złamaniu drzewca wyrzucił flagę do śmietnika i usiłował ją podpalić.

Sprawca przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Nie działał sam, towarzyszył mu kolega. Ukraińcowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub więzienia do jednego roku.

O przyznaniu rondu imienia Obrońców Birczy zdecydowała elbląska Rada Miasta. Odsłonięcie tablicy odbyło się jesienią ubiegłego roku. Inicjatywa wzbudziła wiele dyskusji, a tuż przed uroczystością tablica została sprofanowana przez nieustalonego sprawcę.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Ukraina, flaga, sąd okręgowy, znieważenie
Leonard Krasulski: Przekop Mierzei Wiślanej to okno na świat. Od 30 lat ciągniemy ten temat

Budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną da impuls do rozwoju przemysłu w Elblągu i okolicach - przekonywał w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Leonard Krasulski. Chciałbym,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV