Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijany kierowca dwukrotnie tego samego dnia wsiadł za kierownicę

Badanie trzeźwości kierowcy. Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu. Fot. policja

Mrągowscy policjanci zatrzymali 27-latka, który wsiadł za kierownicę mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zlekceważył polecenia policjantów i jeszcze tej samej nocy ponownie kierował autem.

W nocy z piątku na sobotę  patrol mrągowskiej policji zwrócił uwagę na osobowe renault, które jechało ulicą Królewiecką. Podejrzenia policjantów wzbudził tor jazdy pojazdu. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna jest pijany, a badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nie miał też  prawa jazdy, ponieważ stracił je w 2014 roku za… jazdę po pijanemu.

Policjanci przekazali auto wskazanej przez  pijanego kierowcę niego osobie. Mężczyzna za nic miał polecenia funkcjonariuszy i ponownie wsiadł za kierownicę, po godzinie jadąc ul. Wolności natrafił na kolejny patrol policji, który próbował go zatrzymać. Po nieudanej próbie ucieczki mężczyzna został zatrzymany. Badanie potwierdziło jego stan. Tym razem auto trafiło na policyjny parking, a 27-latek będzie odpowiadał za próbę ucieczki przed policjantami i kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KWP
Redakcja: A.Socha

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pracownicy branży IT na czele. Zobacz ranking najlepiej planujących wydatki zawodów

Informatycy, finansiści i pracownicy służb mundurowych najlepiej ze wszystkich grup zawodowych w Polsce zarządzają swoim domowym budżetem. Najgorzej pod tym względem radzą sobie budowlańcy - tak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV