Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijany ojciec wiózł autem dwoje małych dzieci

Fot. Fotolia.com

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 39-letni mężczyzna, który pijany pojechał po swoje dzieci do ich babci. Gdy 39-letni mieszkaniec Miłomłyna został zatrzymany do kontroli drogowej, w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Policjanci ostródzkiego ruchu drogowego zatrzymali w Miłomłynie do kontroli drogowej osobowego VW Passata. Pojazdem kierował 39-letni mężczyzna. Razem z nim w aucie podróżowały jego małe dzieci w wieku 3 i 5 lat. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że kierowca był pijany. Badanie wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci mężczyźnie zatrzymali prawo jazdy, a małe dzieci przekazali pod opiekę matce.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 39–latek odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Źródło: KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, kierowca
Nie żyje pracownik porażony prądem przy remoncie drogi

Na drodze krajowej 51 między Bezledami a granicą państwa zginął pracownik firmy remontującej drogę. Najprawdopodobniej został porażony prądem z instalacji maszyny przy pomocy, której wykonywano tam...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV