Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijany spowodował wypadek, a następnie uciekł. Prokuratura postawiła zarzuty policjantowi z Iławy

Fot. fotolia.pl

Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek i uciekł – są zarzuty dla policjanta z iławskiej komendy. W toku prowadzonego śledztwa prokuratura dostrzegła też szereg nieprawidłowości dotyczących pracy Komendy Powiatowej Policji w Iławie przy wyjaśnianiu okoliczności tego wypadku.

Przypomnijmy – do wypadku doszło na początku lutego na jednym z głównych skrzyżowań w Iławie. Ucierpiała w nim pięcioosobowa rodzina. Kilka godzin po zdarzeniu policjanci znaleźli samochód sprawcy, który uciekł. Okazało się, że należy do ich kolegi z pracy, który na dodatek jest pijany. Mężczyzna od początku unika odpowiedzialności, do prokuratury, żeby złożyć zeznania stawił się dopiero za trzecim wezwaniem. Wcześniej dostarczał zwolnienia lekarskie.

Śledczy – pomimo, że nie przyznał się do winy, postawili mu zarzuty: spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. W ocenie prokuratury należy też wszcząć odrębne śledztwo w sprawie możliwości niedopełnienia obowiązków przez iławskich policjantów, którzy jako pierwsi prowadzili sprawę wypadku. Materiały dotyczące tego wątku zostały już wydzielone do osobnego śledztwa.

Akt oskarżenia w sprawie policjanta ma być skierowany do sądu do końca sierpnia. O tym, która jednostka poprowadzi postępowanie dotyczące nieprawidłowości w pracy funkcjonariuszy przy oględzinach wypadku w najbliższym czasie zdecyduje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, wypadek, policja, alkohol, zarzuty
Na Zalewie Wiślanym tonął orzeł. Pomocy udzieliły służby

Bardzo nietypowa interwencja braniewskich policjantów. W sobotę wraz ze strażakami uratowali orła, któremu groziło utonięcie w wodach Zalewu Wiślanego. Policyjni wodniacy zabezpieczali regaty na Zalewie Wiślanym....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV