Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piłka nożna to ogromne pieniądze. Stąd nowa dziedzina – prawo piłkarskie

Konferencja Prawo Piłkarskie. Fot. Emil Wojda (WMZPN)

Kiedy w piłce nożnej pojawiły się duże pieniądze, pojawiła się również nowa dziedzina prawna, nazywana prawem piłkarskim.

Dziś działają potężne kancelarie specjalizujące się w prawnych aspektach związanych z futbolem i to właśnie tym aspektom poświęcona była konferencja prawa piłkarskiego.

Pierwsze takie spotkanie w Polsce zakończyło się w Olsztynie, a na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim swoją wiedzą dzielili się najlepsi specjaliści w tej dziedzinie.

Jak mówił organizator konferencji – dr Jerzy Akińcza z Wydziału Prawa i Administracji UWM, ta gałąź nauki rozwinęła się stosunkowo niedawno. – Kiedyś grano za pralkę i lodówkę, teraz w grę wchodzą ogromne pieniądze – powiedział dr Akińcza.

Posłuchaj całej wypowiedzi.

00:00 / 00:00

Organizatorzy zapowiedzieli, że druga edycja konferencji będzie miała już zasięg międzynarodowy.

Podczas dyskusji pojawił się również przykład podatków w piłce nożnej. Z tego powodu, prawne kłopoty mają lub miały największe gwiazdy futbolu, jak Cristiano Ronaldo, czy Leo Messi.

Konferencja Prawo Piłkarskie. Fot. Emil Wojda (WMZPN)

Konferencja Prawo Piłkarskie. Fot. Emil Wojda (WMZPN)

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa ojcu dwumiesięcznego chłopczyka z Ełku

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach postawiła zarzut zabójstwa ojcu dwumiesięcznego chłopczyka z Ełku. Niemowlę trafiło do  szpitala 15 listopada w ciężkim stanie po tym, jak jego ojciec...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV