Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piłkarze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn mogą nie dokończyć sezonu

Fot. Piotr Świniarski

Na spotkaniu z dziennikarzami prezes Stomilu Maciej Radkiewicz poinformował, że klub jest zadłużony na ponad 1,5 miliona złotych.

– Istnieje realne zagrożenie, że Stomil Olsztyn może nie dokończyć rundy jesiennej – mówił na spotkaniu z mediami prezes klubu Maciej Radkiewicz. Wszystko przez zadłużenia klubu wobec dostawców, urzędów oraz  piłkarzy.

Wobec obecnych i byłych zawodników Stomilu Olsztyn zadłużenie klubu wynosi prawie 450 tysięcy złotych.

– Co sezon powtarza się ta sama sytuacja. Nie ma pewności czy miasto pomoże finansowo czy nie – mówi były prezes klubu, szef warmińsko-mazurskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit.

00:00 / 00:00

Jednak Jerzy Szmit ma nadzieje, że olsztyński klub znajdzie wyjście z tej sytuacji: – Wielokrotnie byliśmy w takiej sytuacji. Zawsze jakiś ratunek się znajdował. Półtora miliona złotych, to nie jest kwota, która stawiałaby poprzeczkę nie do przeskoczenia.

Stomil otrzymał również milion 600 tysięcy złotych z Polskiego Związku Piłki Nożnej za zwycięstwo w rywalizacji „Pro Junior”. Jest to nagroda za wystawianie w składzie młodych zawodników w walce o ligowe punkty. Miało to pomóc w spłacie długów – zaznacza prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Pan prezes Borkowski mówił o tym, że jest dobrze. Pieniądze, które z Pro Junior otrzyma wystarcza na pokrycie zobowiązań. A dzisiaj słyszymy, że sytuacja jest inna.

00:00 / 00:00

Stomil Olsztyn z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje 15. miejsce w tabeli pierwszej ligi.

Fot. Paweł Piekutowski

 

Autor: P.Świniarski/P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Stomil Olsztyn, uwaga
Stadion Stomilu z nową murawą. Koszt inwestycji to 6,5 miliona złotych

Olsztyński stadion Stomilu zazielenił się. Od wczoraj trwa rozwijanie nowej murawy - i nie jest to zwykła trawa.  Przyjechała do Olsztyna z Węgier,  była uprawiana koło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV