Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pilnuj karty płatniczej!

„Dbajmy o bezpieczeństwo swoich danych osobowych i pilnujmy dokumentów” apelują warmińsko-mazurscy policjanci. Tylko w ciągu ostatnich dni doszło do kilku przypadków bezprawnego użycia kart płatniczych.

Tak było w Kętrzynie, gdzie kobieta zgubiła portfel i straciła kilkaset złotych, bo nieuczciwy znalazca płacił zbliżeniowo jej kartą. Podobnie w Elblągu, gdzie 27-latka zatrzymała ekspedientka. Jak się okazało, to nie pierwsze takie oszustwo na jego koncie – powiedziała Radiu Olsztyn podkomisarz Izabela Niedźwiedzka – Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Młody mężczyzna próbował zapłacić za zakupiony towar zastrzeżoną przez bank kartą. Kobieta zamknęła drzwi do sklepu i wezwała policję. Funkcjonariusze, którzy zatrzymali 27-latka, ustalili, że nie była to jego pierwsza próba takich zakupów. Przy mężczyźnie znaleźli dwie karty. Jedną wystawioną na mężczyznę, ale w innym wieku i drugą wystawioną na kobietę. Mężczyzna twierdzi, że karty te znalazł.

Pilnujmy swoich dokumentów – apeluje policjantka.

Pamiętajmy, że kartą może posługiwać się wyłącznie jej prawowity użytkownik. Karta nie może być udostępniania osobom trzecim. W przypadku utraty lub kradzieży dokumentu, trzeba poinformować o tym bank. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy też aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN.

Użycie karty płatniczej przez osobę nieuprawnioną traktowane jest jak.. kradzież z włamaniem. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: J.Golon

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, oszust
Ranny owczarek niemiecki znaleziony przy drodze w Babiaku jest już w domu

 Na trasie Lidzbark Warmiński – Orneta błąkał się duży pies. Zdezorientowane zwierzę wbiegało pod nadjeżdżające samochody. Jeden z kierowców zadzwonił na policję z prośbą o interwencję....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV