Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pilot wiatrakowca, który się rozbił pod Ełkiem usłyszał zarzuty. Maszyna jest rozbita, ale nikt nie ucierpiał

Fot. KWP Olsztyn

Zarzuty pilotowania statku powietrznego bez wymaganych uprawnień i w stanie nietrzeźwości przedstawiła policja z Ełku pilotowi wiatrakowca, który spadł na prywatną posesję we wsi Jeziorowskie na Mazurach.

O przedstawieniu 58-letniemu pilotowi zarzutów, za które grozi grzywna i pozbawienia wolności do 2 lat poinformował podkomisarz Paweł Maziukiewicz z ełckiej policji. Jak dodał, są one związane z pilotowaniem wiatrakowca bez wymaganych uprawnień i pod wpływem alkoholu. Według policji mężczyzna w chwili zatrzymania tuż po zdarzeniu miał znacznie ponad promil alkoholu w organizmie, a jego pozwolenie i uprawnienia do wykonywania takich lotów straciły ważność w ubiegłym roku,

Ełcka policja nie wyklucza, że w trakcie dochodzenia zarzuty mogą zostać rozszerzone o narażanie ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Wiatrakowiec z pilotem i pasażerem na pokładzie rozbił się w czwartek po południu na prywatnej posesji w Jeziorowskich koło Ełku. Wkrótce po starcie maszyna zahaczyła o dach budynku gospodarczego i spadła na ziemię, uszkadzając zaparkowany tam samochód osobowy. Pilot i jego 72-letni pasażer nie doznali obrażeń. Nie ucierpiał też nikt z mieszkańców gospodarstwa.

Jak podawała policja, o zdarzeniu zawiadomili świadkowie, a pilota i pasażera, którzy uciekli z uszkodzonej maszyny, zatrzymali funkcjonariusze. Do pilotowania przyznał się właściciel wiatrakowca. Pasażer był trzeźwy i po przesłuchaniu został zwolniony.

Policjanci o zdarzeniu w Jeziorowskich zawiadomili Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Wiatrakowiec to niewielki, lekki statek powietrzny, który wyglądem przypomina śmigłowiec. Nie ma skrzydeł, utrzymuje się w powietrzu dzięki wirnikowi, ale ma też napędzane silnikiem śmigło jak samolot.

Fot. KWP Olsztyn

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, policja, prokurator, alkohol, Ełk, zarzuty, Jeziorowskie, uprawnienia
Ruszyła akcja Bezpieczny autokar. Inspekcja Transportu Drogowego: „zadbajmy o bezpieczny wyjazd dzieci na wakacje”

Z początkiem wakacji Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła akcję "Bezpieczny autokar". Inspektorzy sprawdzają stan techniczny autobusów wiozących dzieci i młodzież na wypoczynek. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV