DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Piosenka Rodowicz na 6. miejscu światowego rankingu

Prawdziwy sukces! Piosenka Maryli Rodowicz „Futbol” znalazła się na 6. miejscu światowego rankingu oficjalnych utworów towarzyszących mistrzostwom świata w piłce nożnej. Polska gwiazda wyprzedziła „El Mundial” Ennio Morricone, czy „Gloryland” Daryla Halla. Pierwsze miejsce zajął Ricky Martin i jego „The Cup of Live”.

– Z radością donoszę o sukcesie mojej piosenki futbolowej ‚Futbol’. Oto światowy ranking. „Futbol ” jest na 6 miejscu. Miłej lektury! – poinformowała Rodowicz na swoim profilu.

„Futbol” to piosenka, którą Maryla Rodowicz zaśpiewała w 1974 roku, w czasie ceremonii otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej w RFN. Autorem słów jest Jonasz Kofta, a muzyki – Leszek Bogdanowicz.

Piosenka była już nagradzana: w głosowaniu na Piłkarski Przebój Wszech Czasów, zorganizowanym z okazji Euro 2016, zdobyła pierwsze miejsce. Utwór Rodowicz pokonała m.in. „El Mundial” Ennio Morricone, „Gloryland” Daryla Hall’a, „Live it up” Nicky Jama, Willa Smitha i Ery Istrefi.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Ricky Martin i jego „The Cup of Live”. Na podium znalazły się też Shakira i „Waka, Waka” oraz Arrow z „Hot, hot, hot”.

Autor: Z. Krzyżanowski (PAP Life)

Więcej w piłka nożna, mundial, hymn, futbol
W środę poznamy zwycięzcę Wojewódzkiego Pucharu Polski

W środę (6 czerwca) o godz. 17:00 na Stadionie w Białej Piskiej zabrzmi pierwszy gwizdek finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zmierzą się Kaczkan Huragan Morąg...