Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Ambroziak: Popieram pomysł zmian w konstytucji, które będą normować stosunki Polski z Unią Europejską

Piotr Ambroziak – kandydat Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do PE. Fot. K. Kaszubski

Wiosna popiera pomysł zmian w konstytucji, które będą normować stosunki Polski z Unią Europejską i wiązać nasz kraj na stałe z tą organizacją międzynarodową – mówił w Porannych pytaniach Piotr Ambroziak, kandydat Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do Europarlamentu.

 Jestem za tym, żeby zmiany dotyczące naszej obecności w Unii Europejskiej można było wpisać do Konstytucji. Od 15 lat jesteśmy w Unii. Być może propozycje prezydenta mówiące o zmianie koloru naszej flagi są odwracaniem uwagi od poważniejszych tematów.

Płaca minimalna w Polsce powinna wynosić co najmniej 2 tysiące 700 złotych, a najniższa emerytura 1 tysiąc 600 złotych. To element pakietu dla pracowników i pracodawców mówił w Radiu Olsztyn kandydat Wiosny w wyborach do Europarlamentu.

Porównując płacę minimalną w Polsce z Niemcami czy Holandią to uważam, że jest ona zdecydowanie za niska. Jesteśmy za tym, żeby ją podwyższyć, a także podwyższyć emerytury. Trzeba też wyrównać płace  kobiet i mężczyzn, aby było równouprawnienie.  W Polsce nadal są przypadki, że kobiety zarabiają mniej niż mężczyzna będąc na tym samym stanowisku.

Piotr Ambroziak dodał, że powinien być zmieniony także artykuł 18. Konstytucji, tak aby pary nie heteroseksualne miały możliwość podejmowania czynności prawnych, takich jak opieka nad parterem czy dziedziczenie majątku.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Piotrem Ambroziakiem

Piotr Ambroziak – kandydat Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do PE. Fot. K. Kaszubski

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Parlament Europejski, wiosna, kandydat
Płaca minimalna, wzrost wynagrodzenia w sferze budżetowej. Partia Wiosna przedstawiła postulaty ws. praw pracowniczych

Z okazji 1 Maja  KW Wiosna Roberta Biedronia zorganizował w Olsztynie konferencję prasową. Lokalne działaczki i działacze, w tym liderka listy do PE Monika Falej, przedstawili...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV