DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro

Piotr Brzozowski zwycięzcą Regionalnego Testu Wiedzy o Piłce Nożnej

Piotr Brzozowski z Olsztyna wygrał pierwszy Regionalny Test Wiedzy o Piłce Nożnej organizowany przez Radio Olsztyn.

Sprawdź Wyniki konkursu

Sprawdź swoją wiedzę – Test bez odpowiedzi / Test z odpowiedziami

Regionalny Test Wiedzy o Piłce Nożnej – od lewej: Mariusz Bojarowicz (prezes zarządu Radia Olsztyn), Wojciech Figurski (5. miejsce), Przemysła Moszyk (4. miejsce), Grzegorz Gierej (3. miejsce), Piotr Bojarski (2. miejsce), Piotr Brzozowski (zwycięzca), Zbigniew Szymula (zwycięzca w kategorii VIP). Fot. Łukasz Węglewski

Piotr Brzozowski wygrał Regionalny Test Wiedzy o Piłce Nożnej, organizowanego przez Radio Olsztyn. Wśród VIP-ów najlepszy okazał się Zbigniew Szymula z Gazety Olsztyńskiej. Fot. Łukasz Węglewski

Prezes zarządu Radia Olsztyn –  Mariusz Bojarowicz – był pod wielkim wrażeniem poziomu wiedzy uczestników.

00:00 / 00:00

Mariusz Bojarowicz – prezes zarządu Radia Olsztyn. Fot. Łukasz Węglewski

W konkursie uczestniczyło w nim prawie 200 osób z całego regionu, które odpowiadały na 80 pytań dotyczących futbolu – od europejskiego do regionalnego.

Autorem Pytań był nasz redakcyjny kolega Michał d’Obyrn.

Michał d’Obyrn. Fot. Łukasz Węglewski

Osoby biorące udział w Teście, odpowiadały przy pomocy elektronicznych pilotów, przypisanych indywidualnie do każdego. Na odpowiedź na każde pytanie było po 10 sekund.

Piotr Brzozowski odpowiedział poprawnie na 77 z 80 pytań. Za zwycięstwo dostał 4 tysiące złotych – na razie nie wie na co przeznaczy nagrodę.

Piotr Brzozowski – zwycięzca Regionalnego Testu Wiedzy o Piłce Nożnej, organizowanego przez Radio Olsztyn. Fot. Łukasz Węglewski

Drugie miejsce zajął Piotr Bojarski. Fot. Łukasz Węglewski

Na najniższym stopniu podium znalazł się Grzegorz Gierej. Fot. Łukasz Węglewski

Kategoria VIP
W oddzielnej kategorii VIP rywalizowali artyści, sportowcy, dziennikarze i politycy. W tej kategorii wygrał Zbigniew Szymula z Gazety Olsztyńskiej. Odpowiedział poprawnie na 73 pytania.

Nagrodę – 2 tysiące złotych – mógł przeznaczyć na wybrane przez siebie stowarzyszenie sportowe albo klub piłkarski. Te pieniądze przeznaczy prawdopodobnie na któryś z klubów młodzieżowych.

Czek o wartości 2 tysięcy złotych trafi za chwilę z rąk prezesa zarządu Radia Olsztyn Mariusza Bojarowicza do zwycięzcy kategorii VIP – Zbigniewa Szymuli z Gazety Olsztyńskiej. Fot. Łukasz Węglewski

Fotorelacja

W kategorii VIP zwyciężył Zbigniew Szymula z Gazety Olsztyńskiej. Fot. Łukasz Węglewski

Wyniki po trzeciej serii pytań. Fot. Łukasz Węglewski

Wyniki po drugiej serii pytań. Fot. Łukasz Węglewski

Wśród VIP-ów nie mogło zabraknąć Norbiego. Fot. Łukasz Węglewski

Wyniki po pierwszej serii pytań. Fot. Łukasz Węglewski

Pierwsze pytanie dotyczyło startów Stomilu Olsztyn w ekstraklasie. Fot. Łukasz Węglewski