Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Gnaciński: Wypoczynek pod namiotem lepszy niż w wielogwiazdkowym hotelu

Piotr Gnaciński. Fot. A. Podbielska

Gościem Bliższych Spotkań był dziś Piotr Gnaciński, miłośnika aktywnej turystyki. Razem z Agnieszką Lipczyńską rozmawiali między innymi o wypoczynku pod namiotem oraz jak się do niego przygotować.

Chcemy zwiedzać miejsca wybrane przez nas a nie ograniczone przez nocleg – tak o turystyce namiotowej opowiada Piotr Gnaciński.

Hotele mają zazwyczaj standardy kilku gwiazdek, a ja mam ich dużo więcej nad głową. Bardzo sprawnie również możemy się przemieszczać, co daje nam dużą wolność.

-mówił gość Bliższych Spotkań.

W Polsce turyści rzadko korzystają z tego typu wypoczynku. Z czego może to wynikać?

My ciężko pracujemy, dlatego kiedy mamy wolne, chcemy wypoczywać w komforcie, dostać wszystko „pod nos”. Wypoczynek pod namiotem może być jednak komfortowy, jeśli odpowiednio się przygotujemy.  Należy też sporządzić listę rzeczy, które powinniśmy mieć ze sobą w czasie wyprawy pod namiot. Warto mieć przy sobie termofor, odpowiedni śpiwór, maszynkę gazową oraz odpowiednie oświetlenie.

-powiedział Piotr Gnaciński.

Aby móc wypoczywać pod namiotem, ważna jest odpowiednia infrastruktura turystyczna. Jak zaznacza gość Bliższych Spotkań, w naszym kraju jest pod tym względem coraz lepiej:

Bardzo często pola namiotowe zaopatrzone są w ogrzewane przyczepy campingowe, z dostępem do ciepłej wody. Wtedy możemy zdecydować, czy chcemy wypoczywać pod namiotem, a może w domku. Standardy są na wysokim poziomie.

Wiele osób uważa, że wyprawy namiotowe są nieodpowiednie dla małych dzieci.

Wszystko zależy od zdrowia danego dziecka. Ja regularnie jeżdżę pod namiot z moim 4-letnim synem. Do takiego wyjazdu trzeba jednak inaczej się przygotować.

-zaznacza Piotr Gnaciński.

Czy można pod namiotem wypoczywać … zimą?

Jest to na pewno większe wyzwanie, ale jest to możliwe. Parę razy zdarzało mi się spać pod namiotem w zimę. Lubię sporty zimowe i związane z nimi narty śladowe, sanie wyprawowe i rakiety śnieżne. Co ciekawe, nigdy nie miałem żadnego odmrożenia.

-mówił gość Bliższych Spotkań.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Gnacińskim.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, Bliższe spotkania, podróże, pole namiotowe, Piotr Gnaciński
Jak dobrze i tanio podróżować? Odpowiedzi szukał podróżnik i autostopowicz Łukasz Lewandowski

W Bliższych Spotkaniach rozmawialiśmy o tanim podróżowaniu. Gościem Agnieszki Lipczyńskiej był autostopowicz i miłośnik podróżowania Łukasz Lewandowski. Sam siebie nazywa działaczem podróżniczym. Łukasz Lewandowski opisując siebie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV