Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Grzymowicz: Moje działania zostały przyjęte z aprobatą i mieszkańcy wybrali rozwój

Piotr Grzymowicz

Piotr Grzymowicz ponownie będzie rządził Olsztynem. W II turze wyborów samorządowych pokonał Czesława Małkowskiego. Zwycięzca drugiej tury był gościem wyborczego poranka w Radiu Olsztyn.

Jak mówił dziś rano na antenie Radia Olsztyn, uważa swoje zwycięstwo za wyraz poparcia dla swoich działań, a nie tylko głosowanie przeciwko Czesławowi Małkowskiemu. – Sytuacja w tych wyborach, w przeciwieństwie do poprzednich, była zgoła inna, bo już po I turze miałem najlepszy wynik. Jednocześnie myślę, że te moje działania zostały przyjęte z aprobatą i mieszkańcy wybrali rozwój – mówi Piotr Grzymowicz.

Prezydent zapowiada kontynuację zaplanowanych inwestycji. Po pierwsze, to budowa tzw. ekociepłowni, czyli spalarni śmieci. Po drugie, rozwijanie linii tramwajowej. Niedawno miasto unieważniło przetarg na nową linię ze względu na zbyt wysokie ceny. Ale prezydent nie chce rezygnować z tego projektu. „Ministerstwo rozwoju ma dodatkowe środki w programie Polska Wschodnia” – mówi Piotr Grzymowicz.

Posłuchaj całej rozmowy z Piotrem Grzymowiczem

00:00 / 00:00

Autor: Andrzej Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, wybory
Zmiana na stanowisku burmistrza Olecka. Wybory wygrał Karol Sobczak

Zmiana na stanowisku burmistrza Olecka. Wacława Olszewskiego zastąpi Karol Sobczak, który zdobył ponad 58% głosów. W drugiej turze wyborów w Olecku Karol Sobczak zdobył 4400, a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV