Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Grzymowicz: To Czesław Jerzy Małkowski stoi za referendum. Najlepszym rozwiązaniem będzie niebranie w nim udziału

Każdy z włodarzy, wójtów, burmistrzów, prezydentów czy osób pełniących funkcje publiczne musi się liczyć z tym, że w polskim prawie istnieje referendum – tak o zbieraniu podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie takiego głosowania w Olsztynie mówił w Porannych pytaniach prezydent stolicy Warmii i Mazur Piotr Grzymowicz.

Prezydent Olsztyna zaznaczył, że mieszkańcy mają prawo wyrazić swój stosunek do niego samego i do jego działań.

Przede wszystkim jesteśmy trochę więcej niż rok po kolejnych wyborach, w trakcie 4 ostatnich wyborów, w ciągu ostatnich 11 lat, byłem kandydatem i wygrałem. Mieszkańcy mi zaufali, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję, i realizuję określoną wizję.

Piotr Grzymowicz dodał, że jest dla niego oczywiste, iż za wnioskiem o przeprowadzenie referendum stoi były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski.

Oczywiste jest, że nie jest prawdą, gdy twierdzi, że nie ma z tym do czynienia. Oczywiście grupa referendalna, która dzisiaj reprezentuje pewną część mieszkańców, świadomie się odcina – czy się wstydzi tego, że za nimi stoi pan Czesław Jerzy Małkowski, ale taka jest prawda.

Gość Porannych pytań odniósł się także do wyroku uniewinniającego Czesława Jerzego Małkowskiego.

Nie będę komentował rozstrzygnięć sądów

– wyjaśnił.

Prezydent Grzymowicz zaapelował do mieszkańców stolicy Warmii i Mazur o nieskładanie podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. A jeśli już dojdzie do referendum, o rezygnację z udziału w nim.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Piotrem Grzymowiczem

00:00 / 00:00

fot. Przemysław Getka

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, Piotr Grzymowicz, Czesław Jerzy Małkowski
Jerzy Szmit: Myślę, że powinniśmy obu panom powiedzieć „dość”

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości nie angażują się w zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna i w prowadzenie kampanii - mówił w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV