Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Jakubowski: wybudowanie lotniska w Szymanach to strzał w dziesiątkę

Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Zbliżający się długi, majowy weekend jest początkiem sezonu turystycznego na Mazurach – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

W tym roku, według branży turystycznej, zarezerwowanych jest o 10 procent więcej miejsc w hotelach i pensjonatach niż przed rokiem. Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski, który był gościem Porannych Pytań, cieszy się z takiej sytuacji, bo pamięta lata, gdy sezon na Mazurach rozpoczynał się pod koniec czerwca. Piotr Jakubowski podkreślał, że otwarcie lotniska w Szymanach było znakomitym pomysłem, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwość przyjazdu na Warmię i Mazury turystów z zachodniej Europy.

W Radiu Olsztyn burmistrz Mikołajek mówił między innymi: o planach wycofania się przez strategicznego sponsora firmę Lotos z Rajdu Polski, a także o atrakcjach przygotowanych dla turystów i budownictwie komunalnym w mieście.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Piotrem Jakubowskim

00:00 / 00:00

 

(karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burmistrz, mikołajki
Do wakacji w Mikołajkach stanie nowa kładka

W Mikołajkach trwa przebudowa kładki nad Jeziorem Mikołajskim. Prace remontowe rozpoczęły się na początku roku i wchodzą w decydująca fazę. Jak mówi burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV