Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Lisiecki: Czy pani jest lesbijką? Monika Falej: Czy jest pan homoseksualistą? Posłuchaj gorącej dyskusji o Marszu Równości w Olsztynie

O organizowanym w sobotę w Olsztynie Marszu Równości i kontrmanifestacjach rozmawiali w Porannych pytaniach Monika Falej z Wiosny i Piotr Lisiecki z Ruchu Narodowego.

Jesteśmy przeciwni organizowaniu marszu równości w Olsztynie i wspieraniu go przez prezydenta miasta – powiedział Piotr Lisiecki.

Ruch Narodowy tak jak wielu mieszkańców Olsztyna jest przeciwny manifestacji, ale ciekawsze jest to, że pan prezydent Olsztyna jest zwolennikiem tej manifestacji. Myślę, że wyborcy pana Grzymowicza pękają z dumy z tego, jak pan prezydent będzie godnie maszerował w pierwszym szeregu marszu równości, liczymy na to, że w damskim przebraniu, albo w ogóle nago w pawich piórach.

Całym sercem jesteśmy za inicjatywą Marszu Równości i będziemy ją wspierać całym sercem. Monika Falej z Wiosny jest przekonana, że Lisiecki ironizował mówiąc o udziale prezydenta w Marszu Równości.

Nie ironizujemy, tylko mówimy o tym co dotyczy osób LGBT, czyli prawo do miłości, do równości, do szacunku i godności. Czy gospodarz tego miasta będzie w ten, czy inny sposób ubrany to jest jego prawo do tego, żeby uczestniczyć, a gospodarzem jest po to, żeby każda grupa miała prawo w sposób bezpieczny manifestować swoje problemy.

Osoby LGBT nie mają możliwości obrony swoich praw i dlatego organizują Marsze i Parady Równości – tłumaczyła w Porannych pytaniach Monika Falej z Wiosny.

W Polsce jest problem z prawem. Mamy trzy artykuły, na których się opiera się przestępstwo nienawiści (…) Żaden z nich nie dotyka kwestii płci i kwestii orientacji seksualnej. Nie dotyczy też osób z niepełnosprawnościami. mamy deficyt związany z prawem.

Piotr Lisiecki z Ruchu Narodowego przekonywał, że olsztyński Marsz Równości może naruszyć uczucia religijne części mieszkańców Olsztyna.

Do profanacji dochodziło w poprzednich marszach, które przechodziły przez inne miasta. Państwo maszerujecie przez miasto manifestując swoją preferencję seksualną. Jakie prawa osób homoseksualnych nie istnieją w Polsce? (Prawa człowieka) Jest pani w radiu publicznym, a pani lider pan Biedroń znany jest głównie z tego, że jest aktywnym homoseksualistą i bierze udział w demokratycznych wyborach.

Piotr Lisiecki z Ruchu Narodowego dodał, że w jutro w dniu Marszu Równości organizacje społeczne planują w Olsztynie swoją manifestację.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

Monika Falej (Wiosna) i Piotr Lisiecki (Ruch Narodowy). Fot. B. Świerkowska-Chromy

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiosna, Monika Falej, Piotr Lisiecki, Ruch Narodowy
P. Lisiecki: nasz wynik w eurowyborach to dobry prognostyk przed jesienią. A. Poterała: jesteśmy trzecią siłą w kraju, to dla nas wielka radość

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w Porannych pytaniach byli Piotr Lisiecki z Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy oraz Andrzej Poterała z Wiosny Roberta Biedronia. W audycji odnieśli się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV