Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Lisiecki: Partii rządzącej przyda się ostry recenzent z prawej strony

„Prawie milion 300 tysięcy Polaków uważa, że jest potrzebna polityczna alternatywa na prawo od PiS” – mówił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Piotr Lisiecki z Ruchu Narodowego, polityk Konfederacji.

Piotr Lisiecki przypomniał, że Konfederaci zdobyli 11 mandatów w Sejmie:

To dobry prognostyk na przyszłość, przede wszystkim dla ugrupowań na prawo od PiS. Jest na to miejsce, a Polacy widzą taką potrzebę. Partii rządzącej przyda się ostry recenzent z prawej strony.

Piotr Lisiecki zdobył prawie 11 tysięcy głosów, ale do Sejmu nie wszedł. Kandydował z pierwszego miejsca olsztyńskiej listy Konfederacji, która w skali całego kraju uzyskała milion 250 tys. głosów.

Gość Porannych pytań  zapowiedział, że Konfederacja chce się zajmować w Sejmie przede wszystkim sprawami gospodarczymi i światopoglądowymi.

Będziemy przede wszystkim składać pozytywne propozycje i z tego chcemy dać się zapamiętać przyszłym pokoleniom. Prawdą jest, że mamy przygotowane 100 projektów ustaw Sławomira Mentzena. I choć ciężko w to uwierzyć, to dr Mentzen jest człowiekiem bardzo pracowitym, skrupulatnym i ma 100 propozycji zmian ustaw.

Dodajmy, że jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, zapowiedział już, że pierwszym projektem ustawy, który złoży w Sejmie będzie tzw. ustawa „anty-LGBT”. Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu zaplanowano na 12 listopada.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Piotrem Lisieckim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, sejm, Piotr Lisiecki, video, Konfederacja
Takiego horroru Polacy jeszcze nie nakręcili

W sieci pojawił się pierwszy teaser horroru„W lesie dziś nie zaśnie nikt". Pierwszy polski slasher wejdzie do kin w piątek, 13 marca. W rolach głównych m.in....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV