DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Stomil nadal niepokonany. Dobry mecz i remis z Podbeskidziem

Stomil Olsztyn zremisował 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Nermin Haskić i Szymon Lewicki. Dla Stomilu trafienie zaliczyli: Tsubasa Nishi i Arkadiusz Czarnecki.

Podbeskidzie objęło prowadzenie już w 4 minucie, a bramkę na 1:0 strzelił Nermin Haskić. 4 minuty później omal nie było 2:0, ale rewelacyjnie w bramce Stomilu zachował się Piotr Skiba. W 52. minucie Wiktor Biedrzycki zagrał do Tsubasi Nishiego, który wbiegł z piłką w pole karne i celnym strzałem pokonał Rafała Leszczyńskiego. W 55. minucie było już 1:2, bowiem dośrodkowanie z rzutu rożnego Patryka Kuna wykorzystał Arkadiusz Czarnecki. W 72 minucie Szymon Lewicki strzałem z linii pola karnego pokonał Piotra Skibę, dając tym samym gospodarzom jeden punkt.

Remis nie poprawił pozycji obu drużyn w tabeli Nice I ligi. Z dorobkiem 28 punktów Stomil zajmuje 11 lokatę. To miejsce może się zmienić, gdyż w sobotę swoje mecze rozegrają Stal Mielec i Wisła Puławy.

Posłuchaj pomeczowych wywiadów

00:00 / 00:00

……………………………………………………..

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn 2:2 (1:0)
1:0 – Nermin Haskić (4′), 1:1 – Tsubasa Nishi (52′), 1:2 – Wiktor Biedrzycki (57′), 2:2 – Szymon Lewicki (71′)
Podbeskidzie Bielsko Biała: Rafał Leszczyński – Bartosz Jaroch, Jozef Piaček, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik – Damian Chmiel (77′ Adam Deja), Szymon Szymański (86′ Łukasz Zakrzewski), Michał Janota, Tomasz Podgórski (60′ Szymon Lewicki), Łukasz Sierpina – Nermin Haskić.Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Marcel Ziemann, Tomasz Wełnicki, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak – Patryk Kun, Wiktor Biedrzycki, Łukasz Jegliński (82′ Paweł Głowacki), Grzegorz Lech (81′ Tomasz Zahorski), Tsubasa Nishi (74′ Paweł Wojowski) – Rafał Kujawa.

Komplet wyników 23. kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2016/2017
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn 2:2
Sandecja Nowy Sącz – MKS Kluczbork 4:1
GKS Tychy – Bytovia Bytów 1:0
Stal Mielec – Wigry Suwałki 2:1
Wisła Puławy – Chojniczanka Chojnice 0:0
Znicz Pruszków – GKS Katowice (przełożony na 04.04)
Miedź Legnica – Chrobry Głogów (przełożony na 05.04)
Pogoń Siedlce – Olimpia Grudziądz (przełożony na 05.04)
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec (przełożony na 12.04)

10. Stal Mielec – 30 pkt. (23:30)
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała – 30 pkt. (25:26)

Podział punktów z Katowicach, choć wygrana była blisko

W meczu 21. kolejki piłkarskiej Nice I ligi, Stomil Olsztyn zremisował z GKS-em Katowice 2:2. To kolejny remis podopiecznych Adama Łopatki w rundzie wiosennej. GKS od...