Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
IMIENINY: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
EUR: 4.3275 CHF: 3.7199
USD: 3.717 GBP: 4.8376
Logowanie
 

Piotr Zaremba: teatry międzyszkolne to sól polskiej kultury

fot. G.Kasjaniuk

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w kulturalnym programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata kultury.

Gościem w audycji jest  Piotr Zaremba. Rozmawiamy o zamieszaniu w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, o kontrowersjach związanych z coraz bardziej radykalnymi ideologicznie przedstawieniami teatralnymi – jakie są relacje między ekipą, która rządzi w obecnej chwili w Polsce  i ludźmi kultury.

Publicysta i historyk odebrał z rąk wiceminister kultury prof. Magdaleny Gawin srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczystość odbyła się 5 października 2017 w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Piotr Zaremba jest znanym i cenionym publicystą, powieściopisarzem oraz znakomitym znawcą XX-wiecznej historii Polski. Dziennikarstwem zajmuje się od 1991 r. Publikował na łamach takich dzienników i tygodników, jak: Życie Warszawy, Życie, Newsweek, Gazeta Polska, Gazeta Wyborcza, Dziennik, Polska The Times oraz Tygodnik Powszechny. Z powodzeniem zajmuje się także twórczością prozatorką. Jego najnowsza książka „Zgliszcza. Opowieści pojałtańskie”, ukazuje dramat działaczy ruchu ludowego w okresie powojennym, problemu pozostającego współcześnie w cieniu zainteresowania zarówno zawodowych historyków, jak i pisarzy.

Oprócz działalności publicystycznej Piotr Zaremba jest także zaangażowany w popularyzowanie działalności teatrów szkolnych i młodzieżowych. Od kilku lat podróżuje po całej Polsce, uczestniczy w amatorskich przeglądach teatralnych, utrzymuje kontakt z animatorami życia kulturalnego w większych i małych miejscowościach. Regularnie zamieszcza recenzje ze szkolnych przeglądów sztuk teatralnych oraz festiwali. Dzięki temu nauczyciele licealni i gimnazjalni kształtujący wrażliwość młodzieży zostali dostrzeżeni i docenieni.

autor:G.Kasjaniuk

Posłuchaj audycji:

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lekarze, farmaceuci, weterynarze i prawnicy tworzą wspólny front walki z pseudolekami. Uniwersytet zorganizował specjalną konferencję

„Nielegalny rynek produktów leczniczych i suplementów diety w Polsce” – to temat konferencji na UWM i temat „Bliższych spotkań", które nadajemy z Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko –...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV