Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Żuchowski przewodniczącym sejmiku

Piotr Żuchowski nowym przewodniczącym sejmiku województwa. Fot. K. Pakulnicki

Nowym przewodniczącym sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego został Piotr Żuchowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Za tydzień wybory marszałka województwa.

Kandydaturę Piotra Żuchowskiego zgłosiła koalicja PO-PSL. Poparło go 27 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

Piotr Żuchowski swoją karierę polityczną rozpoczął w 1998 roku, kiedy to został radnym powiatu iławskiego, a później wicestarostą iławskim. Pełnił funkcję wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Później został sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a od 2010 roku pełnił funkcję generalnego konserwatora zabytków. Uważa, że nie będzie miał problemu z pogodzeniem funkcji.

00:00 / 00:00

Wciąż jednak nie wiadomo kto dokładnie zasiądzie w zarządzie województwa z ramienia PSL i PO. Polskie Stronnictwo Ludowe, jako zwycięzca wyborów, obsadzi 3 stanowiska, a Platforma Obywatelska – 2. Marszałek województwa również będzie z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Za tydzień wybiorą go delegaci Stronnictwa.

 

Na Warmii i Mazurach wybory do sejmiku wojewódzkiego wygrało PSL zdobywając 14 mandatów. PO ma 9 mandatów, PiS – 6, a SLD 1 mandat.

(pias/pap/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejmik województwa, przewodniczący
Nowy marszałek województwa nie musi być z PSL

Nowy marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, mimo wygranej Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do sejmiku, wcale nie musi być z PSL - tak uważa obecny marszałek Jacek Protas...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV