Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

Piotr Żuchowski z PSL wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Warmii i Mazur

Piotr Żuchowski, fot. Krzysztof Pakulnicki

Teraz komisja konkursowa będzie rekomendowała jego kandydaturę sejmikowi województwa.
Pochodzący z Iławy były wiceminister kultury i generalny konserwator zabytków ma zastąpić Elżbietę Jelińską. Komisja konkursowa głosami 9 do 1 uznała, że program, który przedstawił Piotr Żuchowski jest najciekawszy. Zaproponował m.in. uporządkowanie ekspozycji i stworzenie nowych, poświęconych historii regionu. Żuchowski przedstawił też ogólnopolski program łączący wszystkie miasta walczące o promocję poprzez wizerunek Kopernika oraz prace zmierzające do wpisania na listę UNESCO zamków w Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim.

Zdaniem członka komisji Kultury i Edukacji z ramienia PSL Ryszarda Kawczyńskiego, Żuchowski to dobra kandydatura, bo jest doświadczony i dobrze przygotowany do zarządzania instytucjami kultury.

Problematyczny natomiast był dobór składu komisji konkursowej – twierdzi przewodnicząca komisji Kultury i Edukacji Bożenna Ulewicz z PiS. W komisji konkursowej nie było osoby rekomendowanej przez komisję Kultury.

Wybór Piotra Żuchowskiego na razie jest tylko rekomendacją, którą będzie rozważał sejmik na najbliższym posiedzeniu 23 maja.

Piotr Żuchowski jest przewodniczącym sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego z ramienia PSL, ostatnio był doradcą prezydenta Elbląga ds. oświaty, kwestii społecznych i kultury.
Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago.

00:00 / 00:00

 

 

askrago/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapraszamy na koncert Michała Hochmana na antenie Polskiego Radia Olsztyn, 19 maja, godz. 19.00

Michał Hochman - urodzony na Syberii, wychowany w Lublinie, od 1969 r. mieszka w Stanach Zjednoczonych. Debiutował, mając 15 lat. Był pierwszym polskim wykonawcą słynnego przeboju...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV