Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PiS obiecuje rozwiązać problemy komunalne Olsztyna

Fot. Łukasz Węglewski

Kandydaci zjednoczonej listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Olsztyna mają pomysł na rozwiązanie problemu nieruchomości komunalnych.

Chcą stworzyć program, który umożliwi miastu wzięcie kredytu na budowę nowych, oszczędnych małych mieszkań. Wysokiego czynszu nie może spłacić między innymi pani Lucyna, która mieszka w kamienicy przy ulicy Mickiewicza. Właśnie do jej mieszkania kandydaci PiS zaprosili dziennikarzy.

00:00 / 00:00

Zdaniem kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, po wybudowaniu nowych mieszkań socjalnych miasto mogłoby spłacić kredyt sprzedając kamienice w centrum miasta, w których mieszka wiele zadłużonych osób – wyjaśnia Marcin Kotowski.

00:00 / 00:00

Jak powiedział Michał Wypij, kandydaci PiS do Rady Miasta Olsztyna poprosili o wsparcie prawne mecenasa Lecha Obarę. Zgodnie z sejmową nowelizacją ustawy, zadłużeni mieszkańcy będą mogli od 1 stycznia skorzystać z rozszerzonych praw upadłości konsumenckiej. (lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, mieszkania, czynsz
Wizyta byłego przewodniczącego NSZZ „Solidarność” w Olsztynie

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Olsztynie w spotkaniu z byłym przewodniczącym NSZZ "Solidarność", a obecnie posłem PiS Januszem Śniadkiem. Do Olsztyna zaprosiła go posłanka partii i kandydatka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV