Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PiS prosi wojewodę o sprawdzenie decyzji radnych

Urząd Miasta w Olsztynie. Fot. Radio Olsztyn

Poseł PiS Jerzy Szmit zwrócił się do wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego o nadzór nad działaniami olsztyńskich radnych w sprawie spółki MPEC.

Pod koniec stycznia rada miasta wydała oświadczenie o współpracy miejskiej spółki ciepłowniczej z prywatnymi partnerami. Tymczasem zdaniem klubu radnych PiS, powinno być to podjęte w formie uchwały, a nie oświadczenia.

Wojewoda podjął już w tej sprawie pierwsze kroki – powiedziała Radiu Olsztyn jego rzeczniczka Edyta Wrotek. Marian Podziewski zwrócił się do olsztyńskiej rady miasta o przesłanie protokołu z posiedzenia, na którym było podejmowane oświadczenie i czeka na dokumenty.

00:00 / 00:00

Z prośbą o opinię prawną w tej sprawie, poseł Jerzy Szmit zwrócił się także do Biura Analiz Sejmowych. W odpowiedzi napisano, że rada gminy powinna podejmować decyzje w sprawach majątkowych w formie uchwały, a nie oświadczenia. Dlatego zdaniem posła Szmita decyzja radnych jest niezgodna z prawem, a tym samym nieważna.

00:00 / 00:00

Tymczasem prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz uważa, że wszystko jest zgodne z prawem, bo oświadczenie nie dotyczyło dysponowania majątkiem gminy tylko akceptacji dotychczasowych działań związanych z projektem budowy kombinatu energetycznego. Piotr Grzymowicz dodał, że konkretne uchwały zostaną podjęte po zakończeniu rozmów z potencjalnymi partnerami projektu.

00:00 / 00:00

Radni PiS chcą, aby rada miasta wycofała się z tego oświadczenia i zapowiadają, że będą robić wszystko, aby nie dopuścić do podziału spółki MPEC. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Mpec
Poseł zachęca do korzystania z bezpłatnych porad prawnych

Profesjonalne konsultacje prawnicze nie muszą być płatne - przekonuje warmińsko-mazurski poseł PiS Jerzy Szmit. W najbliższą środę w biurze poselskim Jerzego Szmita zacznie działać Społeczna Poradnia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV