Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PiS zablokuje krajową „16”

Trwa walka o remont drogi krajowej numer 16. Fot. Łukasz Węglewski

Jeśli nadal nie będzie decyzji dotyczących modernizacji przebiegającej przez Warmię i Mazury drogi krajowej numer 16 to lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają blokadę dróg.

Remont „16” był jednym z punktów Kontraktu Terytorialnego jaki władze samorządowe zawarły pod koniec ubiegłego roku z rządem. Mimo to inwestycja ta nie znalazła się w ostatnim projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Jak mówi przewodniczący rady powiatu mrągowskiego Sławomir Prusaczyk, bez modernizacji „16” nie będzie możliwa dobra promocja regionu.

00:00 / 00:00

Do blokady drogi miałoby dojść w Marcinkowie. Jak mówi warmińsko-mazurski poseł PiS Jerzy Szmit, byłoby to na tydzień przed odbywającym się w Mrągowie Piknikiem Country.

00:00 / 00:00

Ewentualna blokada krajowej „16” byłaby podobna do tej przeprowadzonej przez sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w marcu, kiedy to przez pół godziny utrudniony był wyjazd z Olsztyna w kierunku Mrągowa.

 

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość, 16, blokada drogi, droga krajowa numer 16
PiS podsumowuje kampanię Andrzeja Dudy

Były biało-czerwone flagi i hasła poparcia dla Andrzeja Dudy. Około 90 osób uczestniczyło w zorganizowanej w Olsztynie wojewódzkiej konwencji wyborczej kandydata PiS na prezydenta. Spotkanie rozpoczęto...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV