Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PKP gotowa do wielkanocnego szczytu przewozowego. Sprawdź na co mogą liczyć pasażerowie

fot. www.intercity.pl

Dodatkowe pociągi na wybranych trasach, zespoły pracowników pogotowia technicznego ze specjalistycznym sprzętem oraz wzmocnione patrole funkcjonariuszy SOK – kolej zapowiada, że jest przygotowana na wzmożony ruch w okresie wielkanocnym.

W drodze na Święta Wielkanocne podróżni będą mogli skorzystać z 14 dodatkowych połączeń PKP Intercity. Będą to m.in. pociągi kursujące w relacjach: Poznań – Gdynia, Wrocław – Przemyśl, Kraków – Przemyśl  czy Szczecin – Olsztyn. Ze względu na duże zainteresowanie podróżami na trasie Polska – Ukraina – Polska w okresie świątecznym, PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchamiają dodatkowe kursy pociągu Przemyśl Główny – Kiev Pass – Przemyśl Główny.

Nad koordynacją świątecznych podróży czuwają wzmocnione służby dyspozytorskie PKP. Przez całą dobę utrzymują kontakt z przewoźnikami i służbami technicznymi oraz monitorują stan pogody. W czasie świąt w dyspozycji będzie 160 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów ratownictwa technicznego. W gotowości jest też 70 pociągów sieciowych, które mogą być wykorzystane w przypadku usterek sieci trakcyjnej. Dodatkowych na największych stacjach zapewniono 9 lokomotyw osłonowych.

W okresie świątecznym bilety weekendowe będą ważne o jeden dzień dłużej – od piątku 14 kwietnia od godziny 19 do wtorku  18 kwietnia do godziny 6 rano.

Nad bezpieczeństwem podróżnych na dworcach, stacjach i w pociągach będzie czuwać prawie 500 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei na dobę wspieranych przez policjantów i strażników miejskich. Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 600 pociągach pasażerskich. Do zabezpieczenia szlaków kolejowych SOK wykorzysta m.in. mobilne centra monitoringu i fotopułapki.

Zarówno w święta, jak i na co dzień do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK – (22) 474 00 00.

 

(PKP Intercity/Ł.Sadlak)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, PKP, Wielkanoc
W całej Polsce w placówkach i jadłodajniach Caritas organizowana jest świąteczna pomoc dla potrzebujących

W placówkach i jadłodajniach Caritas rozdawane są paczki żywnościowe i zaproszenia na świąteczne śniadania. Rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska powiedział, że najważniejsze jest dostrzeżenie potrzeb osób...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV