Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PKP nie sprzeda dworca głównego w Olsztynie

Dworzec główny PKP w Olsztynie. Fot. archiwum Radia Olsztyn

Prezes PKP Marek Michalski zapewnił, że możliwość pozbycia się obiektu nie wchodzi w grę i spółka sama zadba o jego modernizację.

– Z olsztyńskiego dworca korzystają tysiące osób i obiekt wymaga inwestycji, ale PKP nie zamierza go sprzedawać – zapewniał prezes PKP Marek Michalski, na konferencji EkoTransport w Polsce wschodniej.

00:00 / 00:00

Projektu dotyczącego modernizacji olsztyńskiego dworca kolejowego jeszcze nie ma. Marek Michalski dodał, że w grę może wchodzić nawet wyburzenie obiektu, ale wszystkie działania będą jeszcze konsultowane.  – Żadnej z możliwości nie wykluczamy, tym bardziej, że miasto planuje inwestycje wokół dworca, dlatego nie możemy pomijać oczekiwań samorządu – zaznacza prezes PKP.

00:00 / 00:00

Jeszcze we wrześniu, podczas spotkania zarządu spółki PKP, mogą zapaść decyzje dotyczące dalszego postępowania w sprawie olsztyńskiego dworca kolejowego. W tej chwili w Polsce jest 590 działających dworców kolejowych, z czego 464 przeznaczono do modernizacji. Prace w Olsztynie miałyby się zakończyć w 2023 roku.

Przystanek Dworzec Główny PKP w Olsztynie. Fot. Ł. Sadlak

 (mbor/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, kolej, Dworzec Główny, dworzec Olsztyn, hala dworca
Sprawdź nowy rozkład jazdy na kolei

Od dziś 4 września obowiązuje korekta rocznego rozkładu jazdy. Zapewni ona sprawne kursowanie 4000 pociągów w trakcie modernizacji sieci kolejowej. Podróżni już od połowy sierpnia mogą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV