Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Płaca minimalna, wzrost wynagrodzenia w sferze budżetowej. Partia Wiosna przedstawiła postulaty ws. praw pracowniczych

Fot. D. Grzymska

Z okazji 1 Maja  KW Wiosna Roberta Biedronia zorganizował w Olsztynie konferencję prasową.

Lokalne działaczki i działacze, w tym liderka listy do PE Monika Falej, przedstawili główne postulaty partii w obszarze praw pracowniczych. Po 15 latach w Unii Europejskiej czas na wprowadzenie mechanizmu związanego z płacą minimalną – ogłosiła Monika Falej, kandydująca do europarlamentu z ramienia Wiosny.

Kolejnym ważnym postulatem tej partii, o którym mówił Andrzej Poterała jest wzrost płac w sferze budżetowej. Apelował, by było to uwarunkowane systemowo i aby każdy zawód związany ze sferą budżetową był określony procentowo w stosunku do średniej krajowej.

Łukasz Michnik, sekretarz generalny ogólnopolskiej młodzieżówki Przedwiośnie poruszył problem młodych pracowników, którzy narażeni są na wyzysk. Dlatego partia Wiosna wprowadzi edukację propracowniczą w szkołach. I właśnie 1 Maja – w święto pracy, młodzieżówka Wiosny, czyli Przedwiośnie rozpoczyna pracę nad broszurą dotyczącą praw młodego pracownika.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiosna, Monika Falej, andrzej poterała
Zakończyła się rejestracja komitetów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na kogo będziemy mogli oddać głos?

Sześć komitetów wyborczych zarejestrowało się w olsztyńskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. We wtorek o północy minął termin ich zgłaszania. Nie można jednak wykluczyć, że ostatecznie podczas...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV