Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Plakaty na urodziny Olsztyna

laureaci konkursu na plakat, od lewej Marta Opalińska, Zofia Krześlak i Nikodem Pręgowski, fot. Monika Szczygło

Nikodem Pręgowski został laureatem konkursu w kategorii profesjonalnej na plakat promujący Olsztyn z okazji 660-rocznicy nadania praw miejskich.

Młody artysta jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jak twierdzi w przygotowaniu plakatu w dużej mierze ułatwił mu fakt, że między Olsztynem i Toruniem jest bardzo dużo podobieństw:

00:00 / 00:00

Drugą nagrodę w konkursie zdobyła Zofia Krześlak z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, zaś trzecią Marta Opalińska – studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W kategorii dziecięcej nie przyznano nagród. Wyróżniono jedynie prace sześciorga uczestników.

Jedną z osób oceniających nadesłane plakaty była historyk sztuki – Małgorzata Jackiewicz-Garniec:

00:00 / 00:00

Na konkurs wpłynęło łącznie 138 prac. Komisja konkursowa zakwalifikowała do udziału w wystawie pokonkursowej 37 plakatów. Ekspozycję będzie można oglądać w holu Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olsztynie jeszcze do 9 kwietnia.(mszcz/as)

Nagrodzony plakat Nikodema Pręgowskiego:

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Slider, plakaty
Kapłani obchodzą swoje święto

Wielki Czwartek obchodzony jest w Kościele, jako dzień ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Kapłani z archidiecezji warmińskiej, członkowie zgromadzeń zakonnych i służby liturgicznej zgromadzili się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV