Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Plakaty” – podsumowanie 30-letniej działalności artystycznej Zenona Kowalczyka

Fot. www.wbp.olsztyn.pl

Jeszcze do wtorku w olsztyńskiej Galerii Stary Ratusz można oglądać wystawę Zenona Kowalczyka zatytułowaną „Plakaty”.

Ponad trzydzieści prac urodzonego w Myszyńcu absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych to przegląd ponad 30-letniej działalności artystycznej Kowalczyka. – Czysta, lekka forma, bez względu na przekazywane treści jest istotą dobrego plakatu i znaku graficznego – mówi artysta.

Wymieniam znak i plakat, chociaż w Olsztynie prezentowane są tylko moje plakaty, bo mimo wszystko sposób myślenia jest trochę podobny. Co prawda w znaku graficznym podchodzę bardziej skrótowo w podejściu do formy ostatecznej. W plakacie często jest jakaś opowiedziana historia, jest coś więcej, jakiś podtekst. W obu przypadkach podobny jest tok myślenia – trzeba się skupić nad tematem i tak myśleć o nim formalnie, żeby ten ostateczny efekt był intrygujący dla widza. Od razu do odczytania, chociaż  może nie wprost. To tutaj może pojawiać się trudność. Sama forma graficzna nie jest problemem.

Posłuchaj rozmowy z Zenonem Kowalczykiem

 

(A.Kulik/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, plakaty
„40 grafik Rembrandta” w Ełku

W Galerii Ślad Ełckiego Centrum Kultury od dziś prezentowane są  grafiki holenderskiego malarza, rysownika i grafika - Rembrandta. O okolicznościach powstania prac zgromadzonych na wystawie zatytułowanej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV