DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Plan wykonany. AZS w półfinale PreZero Grand Prix

Akademicy pokonali w ćwierćfinale Cuprum Lubin 2:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został Wojciech Żaliński.

Do składu Zielonej Armii dołączyli Robbert Andringa i Dawid Woch. Oprócz nich, skład tworzyli: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Jakub Czerwiński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba i Wojtek Żaliński.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany, a obie ekipy grały punkty za punkt. W połowie seta ekipa KGHM Cuprum Lubin odskoczyła na kilka punktów i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Choć straty starał się odrabiać m.in. Wojtek Żaliński, to dobrze dysponowani lubinianie nie roztrwonili przewagi. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem siatkarzy Cuprum 25:22.

Podrażnieni olsztynianie od początku drugiej partii ruszyli do ataku. Zielona Armia dyktowała warunki gry na piasku, dzięki czemu wypracowała sobie siedem punktów przewagi (11:3). Lubinianie długo nie potrafili znaleźć sposobu, aby zatrzymać rywali, choć w końcówce byli blisko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Więcej zimnej krwi zachowali Akademicy, którzy wygrali 25:23.

O losach awansu do półfinału, musiał zadecydować tie-break. W nim ponownie górą od początku byli siatkarze Indykpolu AZS. Serią dobrych zagrywek popisywał się Gruszczyński, a prym w ataku wiódł Czerwiński. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała 15:9 i świętowała awans do półfinału.

W półfinale PreZero Grand Prix, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. Początek spotkania w Gdańsku o godzinie 12.30. Mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godz. 15:30, a finał o 17.00.

Źródło:  Indykpol AZS Olsztyn
Redakcja: K. Piasecka

Więcej w siatkówka plażowa, Indykpol AZS Olsztyn
Akademicy w finale PreZero Grand Prix

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do turnieju finałowego PreZero Grand Prix w siatkówce plażowej. Akademicy z Kortowa zajęli drugie miejsce w turnieju w Warszawie, odnosząc 2...