Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Plantacje konopi w powiecie ostródzkim. Dwie osoby aresztowano. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 300 tysięcy złotych

Fot. CBŚP

Dwie plantacje konopi indyjskich w powiecie ostródzkim zlikwidowali policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Morąga.

Ponad 720 krzewów konopi i 4 kilogramy marihuany mogły być warte na czarnym rynku co najmniej 300 tysięcy złotych. Dwie osoby podejrzane o prowadzenie nielegalnych plantacji aresztowano na trzy miesiące.

Jak informuje Izabela Niedźwiedzka-Pardela z warmińsko-mazurskiej policji, na poddaszu i w piwnicy budynków gospodarczych użytkowanych przez jednego z nich w gminie Małdyty znajdowało się ponad 4 kilogramów suszu marihuany i 621 krzewów konopi oraz specjalistyczne urządzenia do ich uprawy.

00:00 / 00:00

Zabezpieczono specjalistyczne urządzenia służące do uprawy konopi indyjskich – wentylatory, systemy oświetlenia kwarcowego, LED, węglowe filtry powietrza, nagrzewnice, agregat prądotwórczy wysokiej mocy i inny sprzęt.

Druga plantacja była ukryta w wynajętym domu jednorodzinnym gminie Morąg. Nielegalne rośliny znajdowały się w czterech specjalnych namiotach. Rosło tam 100 krzewów konopi.

Zatrzymani są mieszkańcami województwa mazowieckiego. Prokuratura postawiła im zarzuty i obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Może im grozić do 8 lat więzienia.

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

 

Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w narkotyki, areszt, marihuana, zatrzymanie, plantacja
Kokainę i heroiną przemycali w żołądkach. Wśród kurierów mieszkańcy Warmii i Mazur. Wyroki zapadają od kilku lat. Kolejny 14 lutego

Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się proces osób oskarżonych o przemyt narkotyków na dużą skalę, obejmujący również transporty do Europy z Ameryki Południowej. Na ławie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV