Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
IMIENINY: Reginy, Patryka, Zdyszka
EUR: 4.2162 CHF: 3.6028
USD: 3.4214 GBP: 4.7778
Logowanie
 

Płonący samolot wylądował na lotnisku w Szymanach. Ewakuowano wszystkich pasażerów. Na szczęście to tylko … ćwiczenia

Fot. Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

W samolocie lecącym nad Polską wybuchł pożar. Pilotom bezpiecznie udało się wylądować na lotnisku z Szymanach, a poszkodowanym szybko udzielono pomocy medycznej. To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzono wczoraj na mazurskim lotnisku.

Ćwiczenia służb miały na celu skoordynowanie akcji ratunkowo-gaśniczej oraz zaprezentowanie  gotowości współdziałania w sytuacjach kryzysowych.

Szybką i sprawną akcję gaszenia pożaru samolotu oraz udzielenia pomocy poszkodowanym, przeprowadzili strażacy z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymanach. Za bezpieczeństwo podczas szkolenia odpowiadali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie, Służba Ochrony Lotniska oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Redakcja: Ł. Sadlak

Fot. Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Fot. Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno, ćwiczenia, samolot
Śledczy znają wyniki badań. Kto usłyszy zarzuty za śmierć trzech pracowników?

Złamanie zasad bezpieczeństwa pracy mogło być przyczyną tragicznej śmierci trzech pracowników zakładu utylizacji żywności w Długim Borku niedaleko Szczytna. Taką wersję prawdopodobnie przyjmie prokuratura rejonowa w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV