Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Płonęły okna i instalacja elektryczna, ewakuowano prawie 40 osób”. Pijany spawacz wywołał pożar w szkole w Elblągu

Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru na terenie szkoły podstawowej numer 9 przy ulicy Wybickiego w Elblągu.

Pożar wywołał pijany spawacz. Jak nam powiedział Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji, ogień pojawił się podczas prac spawalniczych. Spawacz odpowie za nieumyślne zniszczenie mienia i poniesie konsekwencje dyscyplinarne.

Do pożaru doszło podczas prac spawalniczych przyłącza gazowego. Najpierw zapaliły się tuje, od nich plastikowe okna i częściowo instalacja elektryczna. W związku z częściowym zadymieniem budynku, dyrekcja podjęła decyzję o ewakuowaniu prawie 40 pracowników szkoły. Pożar został szybko zlokalizowany i nikt nie odniósł obrażeń.

Dyrekcja szkoły wstępnie oszacowała szkody na około 22 tysiące złotych. Straty dotyczą niemal wyłącznie gabinetu dyrektorskiego i nie będą miały wpływu na funkcjonowanie placówki, ani rozpoczęcie roku szkolnego.
Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Elbląg, szkoła
Wandale zniszczyli część lamp tworzących iluminację mostów zwodzonych w Elblągu. Mosty są jedną z atrakcji Starego Miasta

Okazuje się, że naprawa nie jest możliwa w szybkim czasie, bo uszkodzone elementy oświetlenia nie są dostępne. Operator mostów szuka lamp, które będą współdziałać z całym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV