DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

PlusLiga – 14. kolejka: przegrana z LOTOS-em 1:3

Indykpol AZS Olsztyn – LOTOS Trefl Gdańsk. Fot. Krzysztof Pakulnicki

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się sprawić niespodzianki. W meczu 14. kolejki PlusLigi Akademicy przegrali Treflem Gdańsk 1:3.

Drugi trener Akademików – Wojciech Janas – przyznał, że drużyna nie zaprezentowała się źle, ale znów popełniła te same błędy co w poprzednich meczach.

00:00 / 00:00

Z wyniku zadowolony był trener Trefla Andrea Anastasi.

[Tłumaczenie: Mieliśmy za sobą kilka meczów, których rezultaty zdecydowanie mnie nie zadowalają, dlatego to zwycięstwo podwójnie cieszy. Olsztyn ma naprawdę dobry zespół, który pokazał niezłą grę. Wprawdzie pierwszego seta wygraliśmy, ale w drugim straciliśmy naszą konsekwencję. Dlatego cieszę się jeszcze bardziej, że udało nam się w drugiej wrócić na właściwe tory.]

MVP meczu został Sebastian Schwarz z Trefla Gdańsk.

[Tłumaczenie: Myślę, że przez dużą część meczu graliśmy dobrze, rozpoczęliśmy też z pozytywnym wynikiem. W drugiej partii było gorzej – w końcu Olsztyn ma dobrą drużynę. W trzecim i czwartym secie uruchomiliśmy blok i uważam, że dlatego zwyciężyliśmy.]

(rozmawiała Karina Ośko)

…………………………………………………………

Indykpol AZS UWM Olszytn – Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 25:21, 12:25, 20:25)
Indykpol AZS UWM: Maciej Dobrowolski, Lévi Alves Cabral, Miłosz Zniszczoł, Grzegorz Szymański, Maciej Zajder, Piotr Łuka, Michał Potera (l), Juraj Zatko, Bartosz Bednorz, Paweł Adamajtis, Frantisek Ogurcak.
Lotos Trefl Gdańsk: Wojciech Grzyb, Marco Falaschi, Sebastian Schwarz, Bartosz Gawryszewski, Murphy Troy, Mateusz Mika, Piotr Gacek (l).

Komplet wyników 14. kolejki PlusLigi siatkarzy w sezonie 2014/2015
PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 1:3 (26:24, 18:25, 20:25, 17:25)
Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 2:3 (19:25, 23:25, 25:15, 25:15, 13:15)
BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 25:23, 20:25, 19:25, 15:17)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:23, 25:16)
Indykpol AZS Olsztyn – LOTOS Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 25:21, 12:25, 20:25)
Politechnika Warszawska – Transfer Bydgoszcz 1:3 (15:25, 19:25, 27:25, 23:25)
Cerrad Czarni Radom – Effector Kielce 2:3 (25:22, 25:21, 29:31, 16:25, 12:15)

Tabela
1. PGE Skra Bełchatów – 37 pkt. (sety: 40-9)
2. Asseco Resovia Rzeszów – 34 pkt. (37-15)
3. LOTOS Trefl Gdańsk – 33 pkt. (38-19)
4. Jastrzębski Węgiel – 28 pkt. (35-24)
5. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – 27 pkt. (30-20)
6. Transfer Bydgoszcz – 27 pkt. (32-24)
7. Cuprum Lubin – 24 pkt. (31-26)
8. AZS Politechnika Warszawska – 19 pkt. (26-31)
9. Cerrad Czarni Radom – 18 pkt. (24-29)
10. Indykpol AZS Olsztyn – 12 pkt. (22-34)
11. AZS Częstochowa – 10 pkt. (15-33)
12. Effector Kielce – 9 pkt. (16-37)
13. BBTS Bielsko-Biała – 9 pkt. (16-37)
14. MKS Banimex Będzin – 7 pkt. (14-38)

(kośk/łw)

Więcej w siatkówka, PlusLiga
Walka o play-off wciąż trwa! Mecz BBTS-AZS w sobotę, od godz. 17.

Siatkarze olsztyńskiego Indykpolu AZS wciąż walczą o rundę play-off. Muszą jednak wygrywać mecze ze słabszymi przeciwnikami. Kolejna okazja na ligowe punkty nadarzy się w Bielko-Białej. Relacje...