DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

PlusLiga – 19 kolejka: Kolejna wygrana AZS-u! Politechnika bez szans!

Olsztyńscy siatkarze nie zwalniają tempa! W meczu 19. kolejki PlusLigi nie dali żadnych szans Politechnice Warszawskiej i pewnie wygrali 3:0, rewanżując się za porażkę z I rundy rozgrywek.

Emocji nie brakowało głównie pod koniec drugiej partii, kiedy to sędziowie dopatrzyli się przy videoweryfikacji, że piłka otarła się o skarpetkę zawodnika gości i przyznali bardzo ważny punkt siatkarzom z Olsztyna. W pierwszym i w trzecim secie było już jednak spokojniej, a tytuł MVP dostał nasz libero – Michał Żurek. On sam jednak komplementował… przyjmującego z Warszawy – Guillame Samicę.

00:00 / 00:00

Środkowy Indykpolu AZS-u – Daniel Pliński – zagrał kolejne dobre zawody.

Rozgrywający warszawskiego zespołu – Paweł Zagumny – przy spornej akcji tak się zdenerwował, że najpierw kopnął piłkę pod sam sufit Uranii, a potem sprowokował kibiców. Po meczu jednak był już spokojniejszy.

Bardzo zdenerwowany w końcówce drugiego seta był trener warszawskiej Politechniki – Jakub Bednaruk.

Zupełnie inaczej na nerwową sytuację reagował środkowy Politechniki – Andrzej Wrona, który skomentował ją… uśmiechem.

Wojciech Włodarczyk też wracał po meczu do drugiego seta i określenia… „skarpetka niezgody”.

……………………………

Indykpol AZS Olsztyn – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:18, 30:28, 25:20)
Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava (13 pkt.), Jakub Kochanowski, Daniel Pliński (10), Aleksander Śliwka (9), Wojciech Włodarczyk (20), Paweł Woicki – Michał Żurek (libero) – Hidde Boswinkel, Łukasz Makowski, Miłosz Zniszczoł.
ONICO AZS Politechnika Warszawska: Michał Filip, Jakub Kowalczyk (10), Bartosz Kwolek (14), Łukasz Łapszyński (2), Andrzej Wrona (4), Paweł Zagumny – Maciej Olenderek (libero) – Jan Firlej, Paweł Halaba, Paweł Mikołajczak, Guillaume Samica (7), Przemysław Smoliński.

9. GKS Katowice – 23 pkt.
10. ONICO AZS Politechnika Warszawska – 20 pkt.