DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

PlusLiga: kolejna pewna wygrana Akademików!

Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn. Po wygranej z Espadonem Szczecin 3:0, tym razem Indyki bez straty seta ograły Dafi Społem Kielce.

Akademicy wygrywali w setach 25:22, 25:20 i 25:23, ale mecz był wyrównany i goście, którzy tydzień temu ograli 3:1 Asseco Resovię Rzeszów, mogli pokusić się choćby o wygranie jednej partii. Olsztynianie zwycięstwa z rąk nie wypuścili i nadal liczą się w walce o play – offy. Statuetkę MVP dostał olsztyński rozgrywający Paweł Woicki.

Bardzo ważne, że graliśmy z Kielcami w tej rundzie u siebie. W ich hali będzie teraz bardzo ciężko, o czym już przekonała się Asseco Resovia.

00:00 / 00:00

Świetnie spisał się olsztyński środkowy – Miłosz Zniszczoł, który raził rywala efektownym atakiem (80% skuteczności) i blokiem (5 pkt.), kończąc mecz z dorobkiem 10 oczek.

Nie jest ważne, kto dostaje tytuł MVP. Ja się bardzo cieszę, że udało się zagrać dobry mecz i wygrać za trzy punkty.

Z formy Miłosza Zniszczoła jest bardzo zadowolony inny środkowy Indyków – Jakub Kochanowski.

? POSŁUCHAJ

Pierwszoplanowym zawodnikiem w kieleckiej drużynie był przyjmujący Jakub Wachnik, który zdobył 15 punktów.

? POSŁUCHAJ

Indykpol AZS Olsztyn – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)
Indykpol AZS Olsztyn: Woicki 1, Rousseaux 15, Kochanowski 7, Hadrava 15, Buchowski 2, Zniszczoł 10 oraz Żurek (l), Andringa 5, Pliński, Kańczok, Makowski.
Dafi Społem Kielce: Stępień 1, Wachnik 16, Schamlewski 2, Dokić 15, Pawliński 7, Morozau 8 oraz Czunkiewicz (l), Więckowski, Nałobin 5, Adamski, Superlak.

Roberto Santilli: jesteśmy tylko ludźmi, nie maszynami

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po efektownej wygranej w niedzielny wieczór w Szczecinie z Espadonem 3:0, dopiero o 6:30 rano wrócili do domów. Mieli wolny dzień i...