Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
EUR: 4.2953 CHF: 3.689
USD: 3.659 GBP: 4.9056
Logowanie
 

Płyta z oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego z dwiema nominacjami do Fryderyków

Orkiestra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, fot. Filharmonia

Płyta Quo Vadis, nagrana przez muzyków z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, otrzymała dwie nominację do prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyki.

Album otrzymał nominację w kategoriach: Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej a także Album Roku Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa. Wśród nominowanych, w tych kategoriach są między innymi Penderecki Conducts czy Camerata Silesia Sing Szymański.

Jak mówił Piotr Sułkowski, dyrektor olsztyńskiej filharmonii na antenie Polskiego Radia Olsztyn – jest to ogromny sukces. Liczyłem, że nasza praca zostanie zauważona. To dla nas duże wyróżnienie, ponieważ rzadko się zdarza, żeby płyta była nominowana w dwóch kategoriach. Mamy nadzieję, że chociaż w jednej kategorii uda nam się powalczyć o Fryderyka – powiedział dyrektor. Dyrektor tłumaczył, że nagrywając płytę Quo Vadis muzycy chcieli przypomnieć o wybitnym kompozytorze Feliksie Nowowiejskim. – Naprawdę udało nam się zrobić coś z czego będziemy dumni przez wiele lat – dodał Piotr Sułkowski.

Najwięcej nominacji w tym roku otrzymali Brodka, Organek i zespół Hey – po trzy. Złotymi Fryderykami uhonorowani zostaną: Urszula Dudziak, Piotr Paleczny oraz zespół Dżem.

Fryderyki 2017 zostaną wręczone 26 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie. Nagrody przyznane będą w dziewięciu kategoriach muzyki rozrywkowej, ośmiu kategoriach muzyki poważnej i trzech kategoriach jazzowych.

Fryderyki to jedne z najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Powołana przez Związek Audio-Video Akademia Fonograficzna co roku wyróżnia najwybitniejszych artystów muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Statuetki są przyznawane już od 1995 roku.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Sułkowskim

00:00 / 00:00

 

 

(ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Feliks Nowowiejski, sułkowski, Filharmonia Narodowa
Filharmonicy nagrali płytę z oratorium Quo vadis Feliksa Nowowiejskiego

Płytę z oratorium Quo vadis Feliksa Nowowiejskiego, kompozytora pochodzącego z Warmii, nagrali i promują Warmińsko-Mazurscy Filharmonicy. Dwupłytowe wydawnictwo jest efektem muzycznych działań z 2016 roku -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV