DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Pływacki sukces 60-latka z Olsztyna na mistrzostwach w Słowenii

Od prawej brązowy medalista Mariusz Gabiec z Olsztyna

Ogromny sukces odniósł 60-letni Mariusz Gabiec z Olsztyna, który podczas mistrzostw w Słowenii zdobył dwa brązowe medale.

Pływak zdobył brąz na dystansach: 200 metrów stylem motylkowym i 5 kilomentów. Mistrzostwa Europy Masters w Pływaniu odbyły się w Słowenii. Zawody Masters to imprezy sportowe dla osób amatorsko związanych z pływaniem. Startują w nich zawodnicy od 25 do ponad 100 lat. W Słowenii najstarszy uczestnik miał 89 lat.

Na tegorocznych Polacy zdobyli ponad 40 medali na tych Mistrzostwach. Reprezentacja Warmii i Mazur zdobyła 2 brązowe, w tym jedyny medal w tzw. Open Water dla Polski!