DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Pływacy AZS UWM i Kormorana wracają z Mistrzostw Polski z medalami

Olsztyńscy pływacy zakończyli bardzo udane Mistrzostwa Polski

Worek medali przywiozą z Głównych Mistrzostw Polski olsztyńscy pływacy. Aż 10 krążków wywalczyły w Szczecinie zawodniczki AZSu UWM – 5 złotych i 5 srebrnych.

Żabkarka Paulina Zachoszcz zdobyła złote medale na dystansach 100 i 200 metrów. Zajęła też drugie miejsce w wyścigu na 50 metrów.

Bardzo widowiskowa była rywalizacja dwóch olsztyńskich kraulistek – Justyny Burskiej i Joanny Zachoszcz. Aż trzy razy stawały obok siebie na podium. Joanna Zachoszcz była pierwsza na dystansie 800, a druga na dystansie 400 i 1500 metrów. Justyna Burska natomiast druga na 800, a pierwsza na 400 i 1500. O miejscach decydowały ułamki sekund.

AZS UWM zajął też drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Cztery medale zdobyli pływacy Kormorana Olsztyn.

Monika Czerniak wywalczyła srebro na 200 metrów stylem dowolnym, Karol Zbutowicz brąz na 400 metrów stylem zmiennym. Krzysztof Pielowski przywiezie dwa krążki – odebrał srebro za wyścig na 400 i brąz za 1500 metrów stylem dowolnym.

(kos)

Więcej w pływanie, AZS UWM Olsztyn, mistrzostwa, Kormoran Olsztyn
Trwa dobra passa olsztyńskich pływaków

Trzeciego dnia Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu olsztynianie zdobyli kolejne medale. W Szczecinie na podium stawały zawodniczki AZS UWM i reprezentant Kormorana Olsztyn. Paulina Zachoszcz zdobyła...