Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po 3 dniach zmagań wybrano Najlepszych z Najlepszych. Sprawdź które oddziały straży granicznej stanęły na podium

Fot. W-MOSG

Drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej okazała się „Najlepszą w Straży Granicznej”. W Kętrzynie zakończyły się 3-dniowe ogólnopolskie zawody.

Drugie miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, ustępując najlepszym zaledwie o dwa punkty, a na trzecim miejscu uplasowała się ekipa z Morskiego Oddziału Straży.

Do walki stanęło jedenaście 4-osobowych drużyn reprezentujących jednostki pograniczników z całej Polski. – W każdej drużynie była jedna kobieta – mówi sierż. Ewelina Michnowicz z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Sierżant Jakub Wronierski z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie podkreśla, że wszyscy mają te same zadania.

Poza torem przeszkód był też bieg na orientację, strzelanie, jazda samochodami terenowymi i quadami, a na koniec test wiedzy.

W tym roku po raz drugi Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zorganizował także zawody „Jak Najlepsi w Straży Granicznej” skierowane do uczniów szkół średnich. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, zawody, straż graniczna, najlepsi z najlepszych
„Przed nimi najbardziej wyczerpująca rywalizacja”. Strażnicy graniczni walczą o tytuł Najlepsi z Najlepszych

15 kilometrowy bieg na orientację, a w tym czasie jeszcze sprawdzanie wiedzy - takie wyzwanie mają dziś przed sobą uczestnicy zawodów straży granicznej w Kętrzynie. O...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV