Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po dziewięciu latach służby pies Fuks przechodzi na zasłużoną emeryturę

Fot. W-MOSG

W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej na zasłużoną emeryturę odszedł pies o imieniu Fuks. Od maja 2009 roku wspólnie ze swoim przewodnikiem chor. szt. SG Marcinem Kościugiem pracował przy ochronie granicy państwowej.

Fuks był pracy przez 3 140 dni, pomógł w zatrzymaniu sprawców różnych przestępstw i wykroczeń. Uczestniczył w poszukiwaniu osób, które nielegalnie przekroczyły granicę czy weszły na pas drogi granicznej. To on przyczynił się do zatrzymania mężczyzn przemycających nielegalne papierosy przez zieloną granicę.
Dał się poznać nie tylko jako bardzo dobry pies służbowy o specjalności tropiącej, ale  przede wszystkim jako przyjaciel. Wielokrotnie towarzyszył funkcjonariuszom z Grzechotek w działaniach promujących Straż Graniczną i przy współpracy z mieszkańcami pogranicza, także w trakcie spotkań z dziećmi.

Komendant z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz podziękował przewodnikowi i Fuksowi za dotychczasową wspólną służbę. W nagrodę pies dostał smakołyki.

Fuks pozostanie ze swoim opiekunem, ale już jako pies przyjaciel.

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, straż graniczna, emerytura
Rozbito grupę przestępczą zajmującą się produkcją i handlem nielegalnymi papierosami

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podczas działań na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego zatrzymano czterech Polaków i jednego Gruzina. Jak poinformowała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV