Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po fatalnej serii liczą na przełamanie. Zawodniczki Startu zmierzą się z Ruchem Chorzów

Start Elbląg – Ruch Chorzów. Fot. A. Dembińska

Przed nami 15. kolejka rozgrywek Superligi piłki ręcznej kobiet. Start Elbląg jedzie do Chorzowa na mecz z Ruchem.

Po fatalnej serii pięciu kolejnych porażek elblążanki liczą na przełamanie w meczu z ostatnim zespołem ligowej tabeli. Start gra nadal w bardzo okrojonym składzie, spowodowanym kontuzjami. To może być bardzo trudna przeprawa – mówi trener Startu Andrzej Niewrzawa.

 Jest to dosyć niewygodny rywal, bo jest dużo zawodniczek, które grają jeden na jeden, próbują akcji indywidualnych. Różne style – trzeba się szybko przestawić z zespołu, który rzuca z drugiej linii tak jak np. Koszalin czy Lublin. Nagle musimy zagrać z kimś, gdzie tego rzutu z drugiej linii nie ma. Temu poświęciliśmy ten tydzień, żeby się na inne granie w obronie przestawić.

00:00 / 00:00

Ta konfrontacja będzie tym bardziej ciekawa, że 12 lutego Start gra w Chorzowie Puchar Polski z drugim zespołem Ruchu. Początek jutrzejszego spotkania o godzinie 17.00.

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Start Elbląg
Piąta z rzędu porażka szczypiornistek Startu

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w Koszalinie z miejscowym zespołem Młyny Stoisław 22:29. Po raz kolejny elblążanki zagrały osłabione, przede wszystkim na pozycji rozgrywającej. Dziewczyny walczyły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV