Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po latach biskup Jacek Jezierski wrócił do Elbląga

Biskup ks. Jacek Jezierski. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Biskup Jacek Jezierski obejmuje dziś oficjalnie Diecezję Elbląską.

Uroczystość odbywa się w kurii biskupiej i, zgodnie z przepisami kościelnymi, ma charakter wewnętrzny tylko z udziałem kapłanów. Przed Kolegium Konsultorów podpisane zostaną dokumenty przejęcia władzy nad diecezją. Nowy ordynariusz elbląski już w Elblągu pracował. W latach 70-tych ubiegłego wieku był tam wikariuszem w katedrze i duszpasterzem osób głuchych i niewidomych.

Biskup Jacek Jezierski będzie trzecim biskupem elbląskim po Andrzeju Śliwińskim i Janie Styrnie. Już poinformował, że na ingres zaprosił przedstawicieli innych wspólnot chrześcijańskich. A to jest zapowiedź działań ekumenicznych i szukania dialogu wśród wszystkich chrześcijan. Uroczysty ingres zaplanowany jest na 8 czerwca i zgromadzi wiernych z całej diecezji, która terytorialnie obejmuje dawne województwo elbląskie. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biskup, Jacek Jezierski
Biskup Jan Styrna przestaje być ordynariuszem elbląskim

Jutro w kościołach Diecezji Elbląskiej odczytany zostanie list pożegnalny ordynariusza elbląskiego, biskupa Jana Styrny, który kończy swoją służbę na tym stanowisku. Dziękuję za wszelką życzliwość, pomoc,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV